Hurtownie Dropshipping rosną ostatnio jak grzyby po deszczu. Dobranie odpowiedniego kontrahenta do współpracy, to jeden z czynników mający bezpośredni wpływ na końcowy sukces. Jeśli Twój dostawca sprawia problemy, to musisz się przygotować na ciągły konflikt z klientami. Twoim priorytetem jest takie zarządzanie biznesem, aby nie generował problemów.

Sporo z Was prosi, aby polecić jakąś hurtownię, z którą warto rozpocząć współpracę. Nie jestem fanem dawania przysłowiowej marchewki, dlatego nic nie polecę. Podzielę się jednak z Tobą kijem, tak abyś samodzielnie mógł zweryfikować hurtownika. Dzisiaj 10 pytań, które musisz zadać hurtowni przed rozpoczęciem współpracy.

Skąd To Się Wzięło? Czym Jest Arbitraż?

dropshipping hurtownie

Tak naprawdę cały handel opiera się na jednym: taniej kup – drożej sprzedaj. Właśnie tego typu działanie można nazwać arbitrażem. Przypominam, że dropshipping to nie jest jakaś cudowna metoda na zarobienie pieniędzy. To jedynie model logistyczny, który ściąga z Ciebie jako sprzedawcy, konieczność wysyłki towaru. Wykorzystanie tej przewagi wymaga umiejętności, wprawy i sprytu.

Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby zrobić sobie wycieczkę do jakiegoś marketu, zakupić sporo jakiegoś towaru w okazyjnej cenie, a później sprzedać go z zyskiem. Nawet w tym tygodniu, podczas zakupów widziałem faceta, który cały koszyk w hipermarkecie miał wypełniony proszkiem do prania. Po co? Nie wiem. Może był zwykłym polskim Januszem, który akurat trafił na dobre promo, ale jest duża szansa, że proszek pójdzie dalej w obrót. Żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia 🙂

Proszek Do Prania?!

dropshipping hurtownie

Nie ma się co oszukiwać. Na proszku do prania w tak małej ilości ciężko dobrze zarobić, ale jeśli produkty są na odpowiednim poziomie cenowym, to na kilku transakcjach można zgarnąć nawet kilka dobrych stówek. Na tym właśnie polega arbitraż detaliczny (eng. retail arbitrage). Podobny zabieg można zastosować działając przez internet i wtedy mówimy o arbitrażu internetowym (eng. online arbitrage).

Wiele osób szuka szybkiego sposobu na zarobienie łatwych pieniędzy. UWAGA! Takie sposoby nie istnieją. Każdy stabilny biznes został zbudowany od podstaw cegiełka po cegiełce. Jak widzisz, czasami trzeba się nieco nagimnastykować, aby odnieść sukces, dlatego podrzucam Ci…

10 Pytań Do Hurtowni Dropshippingowej

dropshipping hurtownie

Handel w dropie jest nieco podobny do arbitrażu internetowego. Hurtownie dropshipping są jednak dużo bardziej skuteczne od dużych sklepów, ponieważ DOBRE hurtownie są zwykle dobrze zaopatrzone w towar. Mają też stałą ofertę, którą modyfikują kilka razy w roku. Jeśli hurtownia działa kiepsko, to prędzej czy później upadnie, ponieważ z czasem nikt nie będzie chciał z nią robić interesów. Poniżej podrzucam Ci listę 10 rzeczy, które zawsze sprawdzam przed nawiązaniem nowej współpracy:

 1. Czas wysyłki zamówień oraz aktualność stanów magazynowych – dobre hurtownie dropshipping wysyłają szybko i baza danych zawsze jest aktualna. Ja nawiązuję współpracę tylko z takimi, które oferują wysyłkę w ciągu 24h.
 2. Kontakt z hurtownią – nie warto zawracać sobie głowy hurtowniami, które odpowiadają na maile po trzech dniach lub nie odbierają telefonu. Zawsze sobie tłumaczę, że nie mają dla mnie czasu to nie zarobią dzięki mnie pieniędzy.
 3. Polityka reklamacji i zwrotów – różnie to z tymi zwrotami i reklamacjami bywa. Te pierwsze nie są dla mnie bardzo istotne, ponieważ zawsze odsprzedaję towar ze zwrotu. Kończę współpracę z hurtownią, która zawsze na mnie zrzuca winę za uszkodzony przedmiot.
 4. Obsługa pobrań – w moim przypadku nie jest to must-have. Bardziej zależy mi na tym, abym mógł wysyłać na swojej etykiecie. Jeśli zależy Ci na takiej formie wysyłki to koniecznie uzgodnij wszelkie szczegóły takie jak ponoszenie opłat dodatkowy.
 5. Czy można wysyłać paczki na własnych etykietach – pod wysyłkę Allegro SMART – Jeśli można, to bardzo dobrze (koniecznie dowiedz się jakie firmy kurierskie podjeżdżają standardowo po paczki). Docierasz ze swoją ofertą do większej ilości klientów. Jeśli hurtownia ma ciekawy towar ale nie udostępniają takiej opcji to i tak warto z nimi działać. Czasem można upolować jakiś chodliwy towar hurtowo w dobrej cenie, którego inni droperzy nie mają.
 6. Faktury zbiorcze – jeśli tak, to jakie są warunki. Księgowy będzie Ci wdzięczny 🙂
 7. Kredyt kupiecki – czy funkcjonuje + warunki otrzymania takiego kredytu.
 8. Polityka rabatowa – czy coś takiego istnieje i jakie są zasady.
 9. Ilość magazynów – istotne dla przesyłek zbiorczych.
 10. Integracja – czy jest możliwa i jakie są warunki. Coraz więcej hurtowni życzy sobie opłatę za udostępnienie pliku i zdjęć.

Zawsze Bądź Czujny! Analizuj i Testuj (Kolejność Nieprzypadkowa)

Twój sukces będzie zależał od tego w jaki sposób rozwiniesz sieć swoich kontaktów biznesowych. Im będziesz miał więcej stabilnych partnerów biznesowych, tym lepiej dla Ciebie.

Weryfikuj Informacje z Sieci Na Własną Rękę

Na koniec 2 istotne uwagi:

 1. Zawsze weryfikuj osobiście informacje znalezione w internecie. Hurtownie dropshipping, a właściwie ich zestawienia możesz znaleźć na różnych portalach. Nikt wierzę jednak, że ktoś przed zrobieniem zestawienia sprawdził ponad 50 czy 100 różnych hurtowni. To najzwyklejsza w świecie ściema.
 2. Pamiętaj jednak, że nie ma złotej metody i czasem może zdarzyć się sytuacja, w której ktoś z pozoru robi świetne wrażenie, a w trakcie wyjdzie kompletna kicha ze współpracy. Te wskazówki to jedynie wstępna weryfikacja. Nic nie zastąpi testów na żywym organizmie.

Życzę powodzenia w poszukiwaniach! Na dzisiaj tyle, do następnego, cześć!

PS. Jeśli masz jakieś ciekawe metody weryfikacji kontrahentów, to koniecznie podziel się nimi w komentarzu! Dzięki!