Cześć! Dzisiejszy wpis powstał, ponieważ w ostatnim czasie sporo osób napisało do mnie bardzo interesujące wiadomości. Wiadomości były zorientowane wokół kilku różnych tematów, jednak w każdej z nich można się było doszukać wspólnego mianownika. Chodzi o to, czy sprzedaż na Allegro w 2021 roku ma jeszcze sens? O tym (i nie tylko o tym 🙂 będzie dzisiejszy wpis. Zapraszam do lektury!

Czy Rynek Jest Już Przesycony? Sprzedaż na Allegro

Na początek chciałbym się odnieść do sytuacji, która obecnie panuje na rynku. Mamy pandemię covid. Rząd kilka dni temu zdecydował, że znowu wszystko będzie zamknięte.

Wiele osób w ostatnim czasie zainteresowało się tematyką e-commerce i chciałoby spróbować swoich sił, jednak cały czas słyszę od tych osób o wątpliwościach, czy nie jest już za późno. Większość obawia się, że w krótkim czasie przybyło sporo nowych sprzedawców.

sprzedaż na allegro

Jednocześnie żadna z tych osób nie bierze pod uwagę jednej bardzo istotnej kwestii. Przybyła również cała masa nowych klientów, którzy chcą robić zakupy w sieci, ponieważ gdzie indziej (sklepy stacjonarne) nie ma takiej możliwości.

Wkrótce pandemia minie, ale ludzie, którzy w końcu przekonali się do robienia zakupów online, już przy nich pozostaną. Praktycznie każdy amator zakupów internetowych docenia tę wygodę. Poza tym cały czas pojawiają się nowe osoby (młodsze i starsze), które przekonują się do zakupów online.

Wobec powyższego właśnie w tym momencie jest najlepszy czas na to, aby rozpocząć swoją przygodę z e-commerce. I nie — rynek nie jest przesycony. I długo nie będzie. Sprzedaż na Allegro w dalszym ciągu jest i będzie opłacalna.

Po Czym Poznać, że Wkrótce Święta?

Mały przerywnik na mema, którego znalazłem jakiś czas temu w sieci i bardzo mi się spodobał. Przedstawiam uniwersalną metodę, która pozwala sprawdzić, czy ludzie są już zainteresowani tematyką świąteczną.

Oprócz tego byłem ostatnio w jednym z hipermarketów na zakupach i to, co zobaczyłem, zadziwiło moje oczy. Wszędzie widać już Boże Narodzenie, a mamy ledwie początek listopada.

Czy Nadal Sprzedaję? Mój Wynik Za Ostatnie 30 dni

Nie chcę być gołosłowny, dlatego pokażę wyniki mojej sprzedaży z ostatnich 30-dni. Natomiast zanim ocenisz wielkość obrotu (>70 000 zł), weź pod uwagę kilka istotnych czynników:

 • Kompletnie nie zależy mi na przychodzie (obrocie), ale na ostatecznym dochodzie netto. Przychód daje jedynie informację, ile pieniędzy przepłynęło w danych miesiącu przez nasze konto, a nie ile faktycznie zarobiliśmy. Niemniej jednak wygenerowanie przychodu jest warunkiem koniecznym (ale nie wystarczającym) do uzyskania dochodu.
 • To na czym się skupiam to sprzedaż produktów z jak najwyższą marżą netto. W ciągu ostatnich 30 dni wyniosła ona 14,7%. Mowa tutaj oczywiście o marży końcowej (po zapłaceniu prowizji Allegro, po opłaceniu reklam i podatków). Nie biorę tutaj pod uwagę kosztów związanych z ZUS, oprogramowaniem, księgowością itp. Tak czy inaczej, w mojej opinii, taka marża (w dropshippingu) jest bardzo zadowalająca.
 • Osoby, które mnie śledzą, wiedzą, że skupiam się na produktach dobrych jakościowo, które mają spory potencjał zarobkowy. Istotną kwestią, którą muszę dodać, jest to, że powoli odchodzę od współpracy z mainstreamowymi hurtowniami (czyli takimi, z którymi bardzo łatwo nawiązać współpracę). Nadal z kilkoma utrzymuję kontakt, ale przecieram własne szlaki, tak aby moja oferta była unikatowa. Takie działanie przynosi genialny efekt.
 • W dalszym ciągu większość rzeczy pochodzi z dropshippingu, jednak coraz częściej biorę trochę produktów do siebie i wysyłam z domu. Oczywiście najpierw wszystko sprawdzam, aby nie popłynąć.
sprzedaż na allegro
 • Mam pewien cel sprzedażowy, który chcę realizować w oparciu o Allegro, mianowicie:
  • chcę, aby sprzedaż była jak najbardziej dochodowa, a nie przychodowa
  • nie chcę poświęcać na obsługę Allegro (i całą otoczkę wokół tego portalu) więcej niż 4 godziny dziennie — dużo uwagi poświęcam aktualnie swoim kursantom z Akademii E-commerce
  • cel finansowy to 15 tys. zł dochodu na czysto (netto po opodatkowaniu) przez kilka miesięcy z rzędu. Na razie tego celu nie udało się osiągnąć, ale jestem na dobrej drodze. Aktualnie za ostatnie 30 dni jest to kwota rzędu 10 tys. zł. (co i tak jest dla mnie świetne, ponieważ nie jest to moje jedyne źródło dochodu, no i mamy pandemię, podczas której cała masa ludzi bankrutuje).

Sprzedaż na Allegro – Wynik Jednego z Moich Kursantów

Ostatnio na kanale pojawił się nowy film, w którym rozmawiam z Piotrem, jednym z moich kursantów, który po trzech miesiącach uczestnictwa w Akademii E-commerce rozpoczął sprzedaż na Allegro i zarobił na czysto ok. 10 tys. zł. Piękny wynik, w szczególności, że Piotr nigdy nic w swoim życiu nie sprzedał. Mało tego, rzadko również korzystał z Allegro jako miejsca swoich zakupów. Jeśli Piotr nadal będzie pracował, ma szansę na znaczące zwiększenie swoich dochodów i osiągać jeszcze lepsze wyniki.

Powyższy screen to wyniki Piotra od momentu otwarcia firmy (początek sierpnia) do 31 października. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami, to zajrzyj na kanał na YT. Piotr dzieli się swoimi przemyśleniami na temat sprzedaży po prawie trzech miesiącach bycia w biznesie. Wywiad można obejrzeć >>TUTAJ<<.

Dalsze Plany Rozwojowe?

Widzę jaki ogromny potencjał drzemie w e-commerce w Polsce (w mojej opinii zdecydowanie większy niż na zachodzie), dlatego zdradzę Ci, jakie są moje plany na najbliższą przyszłość. Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na tym, aby poznać Twoją opinię na ten temat, ponieważ jest duża szansa na to, że Ty również na tym skorzystasz 🙂

sprzedaż na allegro

Pisałem nieco wyżej, że nie chcę poświęcać na rozwój sprzedaży w dropshippingu więcej niż 4 godziny dziennie. Ma to głównie związek z tym, że:

 • Sporo swojego czasu poświęcam dla kursantów Akademii E-commerce (pomoc w wystartowaniu, zapowiada się obiecująco)
 • Planuję nowe przedsięwzięcie związane z całkiem sporym własnym importem z Chin do Polski. Robiłem to już w przypadku Amazon, dlatego nie jest to dla mnie wielka nowość. Pierwszy produkt już do mnie zmierza i mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu uruchomię sprzedaż.

Dropshipping to obecnie najlepsza opcja na rozpoczęcie sprzedaży i zaznajomienie się z procesem przy jednoczesnej bardzo dużej odporności na błędy (ryzyko finansowe jest bardzo małe). Nie ukrywam też, że docelowo chciałbym w dropshippingu pozostawić w sprzedaży tylko kilka / kilkanaście najlepszych produktów, a skupić się na samodzielnym imporcie, który gwarantuje dużo większą stabilizację i niezależność od dropshippingu.

Oczywiste jest również, że w przypadku samodzielnego importu, zyski są zdecydowanie wyższe. Omijamy przecież cały łańcuszek pośredników i ich wynagrodzenie zostaje w naszej kieszeni.

Chciałbym w tej tematyce poznać Twoje zdanie. Co o tym myślisz? Daj mi znać w komentarzu lub mailowo, czy byłbyś zainteresowany kursem online, który przeprowadza przez proces budowy własnej marki handlowej oraz importu z Chin? Będę niesamowicie wdzięczny.

Jak Długo Potrwa Wzrost? Podsumowanie

sprzedaż na allegro

Jak długo potrwa taka sytuacja wzrostowa? Tego nie wie nikt. Możemy być jednak pewni, że przesycenie nie nastąpi szybko. Jeśli chcesz wystartować dobrze i z sukcesem to zachęcam do tego, aby zapisać się do newslettera. Wkrótce startuje druga edycja Akademii i mam nadzieję, że się w niej zobaczymy 🙂

PS. Będziemy również pracować nad przebudową szaty graficznej strony, także możesz się w najbliższym czasie spodziewać kilku rewolucji 🙂

Pozdrawiam gorąco, cześć!